KİRALAMA SONRASI YAPILMASI GEREKENLER?

Araç kiralama sözleşmesini tamamlama ve aracı teslim alma sürecinden sonra, kiraladığınız araç seçimi ve yol koşullarına göre yapmanız gereken önemli hususlar. Kiralayacağınız araç seçiminde, kişi sayısı, yanınızda getirdiğiniz valiz sayısı, kiralamanın amacı, yapılacak km, arazi koşulları vb. etkenler önemli rol oynar. Bunları birkaç örnekte toplayabiliriz.

5 kişi ve çok bagajlı aileler için station wagon araç
Kişi saysı 5 ten fazla olan taleplerde Minibüs
İş bağlantısı veya görüşmesi için görsel bir araç
Km yapacaksanız Dizel araç
Arazi şartları zorlu bir bölge için 4x4 arazi aracı
Karlı bir bölge için Kış Lastikli araç

Kiralama yaptıktan sonra karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlar

Araç Arıza Durumu
Kiraladığınız araçlar size bakımlı bir şekilde teslim edilir. Bakımı yapıldığı halde istemesekte araçlarda mekanik arızalar meydana gelebilmektedir. Devrecar Car Rental olarak bu tür olaylarda ulaşabilrliğine göre arızayı iki şekilde değerlendiririz. Araçtaki problem küçük ise ( Akü Bitimi vb. ) en yakın servis yönlendirilir ve araçtaki problem giderilir. Araçtaki problem büyük ise farklı araç ( aynı grup ) ile değiştirilir.

Kaza Durumu
Herhangi bir hasar durumunda, hasarın gerçekleştiği yerde, araca müdahale yapılmadan Kazanın olduğu yere en yakın yetkili makamdan ( şehir sınırları içinde trafik polisi, şehir dışında jandarma ), olayın oluş biçimini ayrıntılı olarak belirten teknik kaza raporu, tespit tutanağı, alkol raporu, ehliyet fotokopisi ile karşı tarafın irtibat adresi, telefonu, ehliyet, ruhsat ve sigorta poliçesi fotokopileri veya benzer belgeleri, en geç kırk sekiz (48) saat içerisinde firmamıza ulaştırılması gerekmektedir. firmamız yetkililerine kaza anında bilgi verilmesi gerekmektedir.
Devrecar Firması olarak Kaza olması halinde yolcularımızı iyi olduğuna emin olduktan sonra, araçtaki hasar bilgisine ( büyüklüğüne ) ve yolcunun talebine göre haraket edilir. Gerekirse başka bir araç ile değiştirilir.

Trafik Ceza
Trafik cezalarında son dönemlerde artışlar gözlenmektedir. Bunun başlıca sebepleri trafik kurallarına uymamak. Diğer başlıca sebep RADAR sisteminin artık sabit ve görsel olmayıp, gezici ve kamera sistemli oluşudur. Lütfen Trafik Kurallarına uyalım, Emniyet kemerlerimizi takalım. "Siz bizim için, sizin için sevdikleriniz önemli".

Köprü ve Otoyol
Türkiye'de Köprü ve Otoyolların özel sektöre devredilmesi ve bu firmaların ücretlendirme politikasının yanlışlıkları sebebiyle çok yüklü geçiş cezaları ile karşılaşmaktayız. Devrecar Car Rental firması olarak araçlarımızda HGS geçiş sistemi mevcuttur. Lütfen Köprü ve Otoyol geçişlerinizi firma yetkililerine önceden bildiriniz.

01.10.2020 / 30.04.2021

Araç Kiralama Taleplerinizde %10 İndirim Fırsatlarını Kaçırmayın. Seyahat Tarihlerinizi Belirleyip Rezervasyon Butonunu Tıklamanız Yeterli.