Devrecar
KAPAT
DevrecarLogo
     MENU

Kiralama Öncesi Bilinmesi Gerekenler

guvenli_site_devrecar
Devrecar Araç Kiralama firması olarak bu makaleyi size yazma ihtiyacı duyduk. Her sene gözlemlediğimiz veya sizin yaşadığınız sıkıntıları birkaç örnek ile size anlattık.

'' Biz --X-- firmasından rezervasyon yaptık, fakat geliş tarihimiz yaklaştığında ellerinde araç olmadığını ( veya Kaza yaptığını ) bildirerek rezervasyonumuzu iptal ettiler. Sizde araç var mı? '' Yukarıda yaşanan senaryo her sene vardır. Bu firmalar erken rezervasyon adı altında düşük fiyattan rezervasyonları ücretsiz olarak alır ve yoğun sezonda daha yüksekten alınan rezervasyonlar ile değiştirirler.
Devrecar firması olarak ileri tarihli rezervasyonlarda, konfirme mail yolmaktayız ve yolcularımızdan 2 gün önce uçuş ve saat konfirmesi yapmalarını istemekteyiz.

" Biz --X-- firmasından rezervasyon yaptık, parasınıda ödedik fakat firmaya ulaşamıyoruz araç bize teslim edilmedi bu -X-firmasını tanıyormusunuz? " Yukarıda yazılan hikaye son yıllarda Türkiye'de yaşanmaktadır. Görsel araç kiralama web siteleri hazırlanarak ve arama motorlarında reklam vererek yapılmaktadır. Sezon fiyatlarını piyasa değerlerinin çok altında göstererek paranın hepsinin önden alıması koşuluyla rezervasyonu tamamlarlar. Fakat olay bundan sonra gelişir. Web sayfasında yazan firmaya veya şahıslara telefon ile ulaşılamaz, doğru olmayan adres ile karşılaşırsınız, kimse sizi aramaz ve araç teslim günü araç getirilmez.
Lütfen daha mantıklı düşünüp piyasa değerlerinin çok altında yazan fiyatlara aldanmayın.

" Biz --X-- firmasından rezervasyon yaptık, fakat havalimanında bize farklı araç getirildi ve belirtilen rakamdan farklı olarak ekstra ücret talep edildi, senet imzalatıldı. Sizde sistem aynı mı? " Yukarıda geçen olaylar her firmada yaşanır. Önemli olan şeffaf olmak ve rezervasyon yapan yolculara ön bilgiyi doğru vermek. Aynı gruptan olmak şartıyla araç modeli değişiklik gösterebilir veya talep edilen gruptan araç yok ise üst grup araç teslim edilebilir (alt grup verilmez ).
Ekstra ücret talebi firmanın ticari politikası ile ilgili olup bu tür firmaların web sitelerinde de şeffaf değildir. Kasko ve sigorta açıklama yazıları gizlendirilmiş olup yolculara rezervasyonlarının her şey dahil ve son fiyatmış gibi gösterilir. Rezervasyonu yapan kişi havalimanında aracını teslim alırken kasko ve sigorta satın almadığını belirtilerek ek ücret talep ederler. Sezon yoğunluğundan dolayı kiralama yapacak kişi parayı vermek zorunda bıraktırılır. Araç kiralama sözleşmesi haricinde Senet ve Taahhütname imzalatırlar.
Güvenilir ve araçlarının sigorta ve kaskosu tam olan kiralama firmaları bunlara gerek duymaz. Bu evrakları imzalamayın gerekirse kiralamayı iptal edin.

" Biz --X-- firmasından geçen sene araç kiraladık ve dönüşümüzde aracı iade ederken bizden -X-tutarında para kestiler veya depozitimizi iade etmediler." Kiraladığı aracı iade ederken, Lastik havası inen aracın onarımı için yolcudan 100 euro aldığını, araç kirli diye depozitin geri verilmediğini gördük.

Yukarı da benzer olaylarda belirttiğimiz gibi, ticari ahlak, kurumsallık ve şirket politikası...
Yukarıda örneklerini sunduğumuz ve daha nice farklı problemlerin karşınıza çıktığı araç kiralama sektöründe size çözüm ortağı olarak ve daha iyi hizmet verebilmek için 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

Web Sitelerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

-Web sitesinin eski tarihli, güvenilir ve güncel olması.
-Web sitesinin iletişim sayfasına sahip olması. Bu sayfadan yetkili personele, firma adresine ulaşabilir olması ve Ofis telefonuna sahip olması. ( Sadece Cep telefonu yazan firmalara güvenmeyin )
-Web sitesinde görünen araç fiyatlarının piyasa değerlerine yakın, güncel ve şeffaf olmasına dikkat edilmesi
-Web sitesi ile ilgili yorumların dikkate alınması.
-Site ile ilgili şikayet sayfaları varsa dikkate alınması.
-Kredi kartı bilgisi vermeden veya ödemenin tamamı yapılmadan rezervasyon yapabilme olanağı ve rezervasyon sonrası size firma bilgisi olan ve adres telefon bilgileri bulunan konfirme bilgisinin tarafınıza ulaşması.
-Kiralama yapacağınız firmayı iyi seçmeniz veya tavsiye üzerine kiralama yapmayı tercih edin.

Devrecar car rental firması olarak politikamız, sizlerin memnuniyeti ve bu memnuniyetin tavsiye ye dönüşmesidir. Müsteri kolay elde edilmez. Umuyoruz ki aklınızda ki tüm soruların cevabını bulabilmişsinizdir. Online www.devrecar.com web sitemizden veya +90 232 251 23 13 numaralı müşteri hizmetleri telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Kapat