ARAÇ VE FİYATLARI GÖSTER
✓ 25 yaş ve üzeri
✓ Kredi Kartsız Rezervasyon

Çeşme

İzmir ilinin batısında yer alan sahil ilçedir. Doğudan Urla, kuzeyden Karaburun, batı ve güneyden Ege Denizi ile çevrilidir. Deniz seviyesinden yüksekliği 5 metredir. Yüzölçümü 260 km²'dir. Tarihteki on iki İyon kolonisinden biridir. Çeşme'nin her yanına ulaşımı kolaylık haline getirse de toplu ulaşımın bel kemiği konumundaki dolmuşlar yaz döneminde oldukça kalabalık olabiliyor. Bu yüzden eğer bütçeniz varsa ilçenin barındırdığı güzellikleri daha özgürce keşfetmek için ulaşımda araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Gezi rotanız dâhilinde yolculuk yaparken karnınız acıktığında Kumrucu Şevki'de Çeşme'nin meşhur kumrusunu yemeği, sakızlı dondurmanın ve kurabiyenin tadına bakmayı sakın unutmayın.
Çeşme pek çok tatil yöresine göre yakınlığı ve pırıl pırıl denizi ile dikkat çeken bir ilçe. Özellikle son yıllarda Alaçatı'nın da popüler olmasıyla çok fazla yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Çeşme'de sevgiliyle tatil çok keyifli olabilir. Çeşmenin başlıca gidilmesi gereken plajları ; Ilıca Plajı, Aya Yorgi Koyu, Altınkum Plajı, Pırlanta Plajı, Dalyan Plajı
Çeşme seyahatleriniz için web sitemiz aracılığıyla online rezervasyon yapabilir veya +90 232 251 23 13 numaralı Müşteri hizmetlerini arayarak telefon ile rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İzmir havaalanı, İzmir şehir merkezi veya Çeşme ofisimizden aracınızı teslim alabilirsiniz. Bizimle Tatilinize güvenle başlayabilirsiniz.

Çeşme Kalesi

İlçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'na yakın konumda yer alan Çeşme Kalesi, 2. Bayezid'in tahtta olduğu 1508 yılında inşa edilmiş. Ziyaretçilerini ana kapısının önündeki Kaptan-ı Derya Hasan Paşa heykeliyle karşılayan Osmanlı yapısını ihtişamlı mimarisi ve panoramik manzarası nedeniyle Çeşme gezilecek yerler listenize dâhil edebilirsiniz. Bunlara ek olarak kalenin içerisinde 1965 yılında Topkapı Sarayı'ndan getirilen silahların sergilenmesi için açılan Çeşme Müzesi bulunuyor. Günümüzde müzede silahlar yerine Erythrai Antik Kenti'nden getirilen tarihi eserler sergileniyor.

[email protected]
+90 232 251 23 13
+90 532 318 14 34 / TR
+90 532 235 35 45 / EN
Atif bey mah. Feridun Pözüt cad. No:24/C
Gaziemir-Izmir havalimanı yanı
İzmir / Türkiye
01.09.2023 / 31.03.2024 Tarihlerinde Online Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın