İSTANBUL HAVALİMANI

İstanbul Havalimanı Araç Kiralama

İstanbul Havalimanı Türkiye'nin İstanbul şehrine hizmet veren, Avrupa kıtasının en büyük uluslararası havalimanıdır. Şehrin Avrupa Yakası'nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasındaki yer alan havalimanı, Tayakadın Mah, Ulubatlı Hasan Cd. No:255, 34283 Arnavutköy/İstanbul Adresinde faaliyet göstermektedir.
Devrecar Car Rental firması olarak bizde yeni adresimizde yerimizi aldık ve yolcularımıza İstanbul Havalimanı Araç Kiralama hizmetini sunmaktayız. İstanbul havalimanında kiralayacağınız araç ile seyehatinize başlamış olacaksınız. İstanbul havalimanından sonra gidilecek yer ve bölgeler için deneyimli ve yetkili personellerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Gerekirse İstanbul araç kiralama şehir ofisimizden de araç temin edebilirsiniz.


Devrecar Car Rental filosundan kiralayabileceğiniz araç marka ve modelleri;
Renault, Dacia, Fiat, Hyundai, Toyota, Citroen, Peugeot, Ford, Volkswagen, Audi, Mercedes-benz, Bmw

Türkiye'nin kalbi İstanbul

İstanbul kendi başına bir ülke, tarih, coğrafya, kültürlerin buluşma noktası. Türkiye'nin kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyokültürel açıdan en önemli şehri. Birçok din ve ırktan insanların buluştuğu bu mega şehiri anlatırken nereden başlayacağımızı bilemiyoruz. İstanbul gezi ve seyahatlerinizde Devrecar Car Rental firmasını tercih edebilirsiniz.Araç kiralama ihtiyaçlarınızı 7/24 İstanbul havalimanı araç kiralama ofisi veya şehir ofisimizden temin edebilirsiniz. seyahatlerinize güvenli bir şekilde başlayabilirsiniz.

İstanbul'da Başlıca Gezilecek Yerler

İstanbul Boğazı
İstanbul Boğazı, Karadeniz ile Marmara Denizi'ni birbirine bağlayan su geçidi. Genel olarak kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda uzanır ve İstanbul şehrini Avrupa yakası ve Asya Yakasi olmak üzere ikiye böler. Boğazın her iki yakasına yayılmış yerleşim bölgesine Boğaziçi adı verilir. Talepleriniz doğrultusunda Avrupa ve Asya yakalarında araç kiralama hizmetini online web sitemizden yapabilirsiniz.

Ayasofya
En çok ziyaret edilen müzeler arasında yer alan Ayasofya sanat ve mimarlık tarihi bakımından dünyanın en önde gelen anıtlardan biri olup, dünyanın 8. harikası olarak gösterilmektedir. Bu yapı daha 6.yy'da Doğu Romalı Philon tarafından da, dünyanın 8.incisi harikası olarak nitelendirilmiştir. Bugünkü Ayasofya aynı yerde fakat öncekilerinden farklı bir mimari anlayışla yapılmış olan üçüncü yapıdır. Bu yapı, İmparator Justinianos tarafından (527-565) dönemin iki önemli Mimarı olan Tralles'li (Aydın) Anthemios ile Miletos'lu (Balat) İsidoros'a yaptırılmıştır. Yapım çalışmaları sırasında iki baş mimar ile birlikte 100 mimar ve her mimarın emrinde 100 işçi çalıştığı kaynaklarda geçmektedir. Yapımına 23 Şubat 532'de başlanmış, 5 yıl 10 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak büyük bir törenle, 27 Aralık 537' de ibadete açılmıştır. 916 yıl kilise olan yapı, 1453 Yılında Fatih Sultan Mehmed tarafından İstanbul'un fethiyle camiye çevrilerek, 482 yıl cami olarak kullanılmıştır. Atatürk'ün emri ve Bakanlar Kurulu'nun Kararı ile 1935 yılında Ayasofya müze olarak kapılarını ziyarete açmıştır. Ayasofya Müzesi her gün ziyarete açıktır. Kış tarifesine göre, müzeye son giriş 16.00 olmak üzere 09.00-17.00 saatleri arasında; yaz tarifesine göre ise, müzeye son giriş 18.00 olmak üzere 09.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir. Müze Kartları gişelerden temin edilmektedir. Okulların, Ayasofya Müzesi'ne ücretsiz gezi düzenleyebilmeleri için, Müze Müdürlüğü önceden aranarak randevu alınması ve Okul Müdürlüğü tarafından hazırlanan resmi gezi yazısının 0212 512 54 74 telefon numarasına fakslanması gerekmektedir. Bu husus 18 ve 18 yaş altı, Türk öğrenciler ve belirli eğitim programları dâhilindeki yabancı öğrenci grupları için geçerlidir.

Sultanahmet
Sultanahmet gezilecek yerler açısından tarihi, turistik, kültürel, mimari, yerel açıdan birçok öğe barındırır ve İstanbul gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alır. "Sultanahmet" adı, Sultanahmet Camii'ni yaptıran I. Ahmet'ten alıyor. Yedi tepeli şehir olarak bilinen İstanbul'un ilk tepesi Sultanahmet'dir. Kuruluşundan günümüze zengin dokusunu koruyan Sultanahmet, üç imparatorluktan kalma eserler ile tarih, mimari, kültür ve sanatı birleştirir. İstanbul'u tanımak istiyorsanız en çok zaman ayırmanız gereken yerlerden olan Sultanahmet gezilecek yerler açısından oldukça zengin. Her yaştan ve her ilgi grubundan kesime hitap eden Sultanahmet yılın her döneminde yerli ve yabancı turistler ile kalabalık. Hipodromda at yarışlarının yanı sıra müzik, dans, akrobasi gibi diğer sosyal aktiviteler de düzenlenmiş ve sonrasında bu hipodromun çevresine Ayasofya, Örme Sütun, Dikilitaş, Yılanlı Sütun gibi günümüzde de görebildiğimiz eserler yapılmıştır. Meydan, çağlar boyunca önemini koruyarak günümüze kadar gelmiştir.

İstanbul Arkeoloji Müzesi
İstanbul Arkeoloji Müzesi, Türkiye'nin en önemli arkeolojik eserlerinin bulunduğu müze. Sultanahmet gezilecek yerler denildiğinde akla gelen ilk yerlerden olan İstanbul Arkeoloji Müzesi'nin oluşum temelleri 1846'da Damat Ahmed Fethi Paşa'nın Eski Eserler Koleksiyonu'nun Aya İrini Kilisesi'ne göndermesi ile atılmış. Koleksiyon için bir katalog hazırlanarak zamanla Çinili Köşk'e taşınmıştır ve müze müdürlüğüne 1881'de Osman Hamdi Bey getirilmiştir. Günümüzde gördüğümüz müze binası mimar Alexandre Vallaury tarafından yapılmıştır. Kuruluş amacı Osmanlı eserlerini korumak olsa da birçok farklı dönem ve uygarlığın eserleri günümüze kadar korunarak gelmiştir. İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde mutlaka görmeniz gereken eserlerden bazıları şunlardır: Helenistik dönemden Priene heykeli, MÖ. 5. Yüzyıldan Satrap Lahti, Roma devrinden Tanrı Beş heykeli, İskender Lahti, MÖ. 5. Yüzyıldan kalma yaban domuzu heykeli, Assos Athena Tapınağı, Frig Çömlekleri.

Topkapı Sarayı
Topkapı Sarayı, İstanbul'da bulunan bir Osmanlı hanedanlık sarayı. Haliç ve Boğaz'a hakim bir noktada bulunan saray, tek seferde yapılmamıştır. Fatih Sultan Mehmet'in ikametgahı olarak zaman içerisinde yapılan ek binalardan oluşmakta. 1459 - 1465 yılları arasında yapılan Topkapı, sadece ikametgah olarak değil asker ve memur yetiştiren Enderun Mektebi olarak da kullanılmıştır. 18. Yüzyılda hanedan ailesinin Dolmabahçe'ye taşınmasının ardından 1924 yılında müzeye dönüştürüldü. Saray dört avlu ve haremden oluşmakta. Her bir bölümünün kendine özgü karakteristik özellikleri mevcut. İlk avluda Arkeoloji Müzesi, ikinci avluda Adalet Kulesi, üçüncüsünde mektep bölümü, son kısımda hükümdar ve ailesi için sosyal aktivitelerin düzenlendiği kısımlar bulunmakta. Mutlaka görmeniz gereken bölümlerden bazıları Divan-ı Hümayun, İftariye Kameriyesi, Bağdat Köşkü, III. Ahmet Kütüphanesi, Valide Sultan Odası, Çifte Kasırlar, Harem Ağaları Taşlığı'dır.

Yere Batan Sarnıcı
Yerebatan Sarnıcı, Doğu Roma İmparatorluğu'nun en büyük yeraltı sarnıcı. 6. Yüzyılda bir bazilikanın altına yapılan Yerebatan, 140 metre uzunluğunda, 70 metre genişliğinde. Yapıldığı dönemde sarnıca buraya 19 metre mesafede bulunan Belgrad Ormanları'ndan su taşınmış. Yapı, 336 tane sütun üzerinde durmakta. Osmanlı döneminde de sarnıç olarak kullanılan Yerebatan, 1980'li yıllarda onarıldıktan sonra ziyarete açılmıştır.

Aya İrini Müzesi
Aya İrini Müzesi, Topkapı Sarayı I. avlusunda bulunan eski bir kilisenin müzeye dönüştürülmüş hali. 1846'da Damat Ahmed Fethi Paşa Türk müzeciliğinin temellerini oluşturmak için bazı eserleri burada toplamıştır. Sonrasında bu eserler Çinili Köşk'e taşınsa da yapı bazı faaliyet ve konserler için kullanılmaktadır.

Beyazıt meydanı, Saaflar çarşısı, Kapalı çarşı ve Mısır Çarşısı
Kabataş-Bağcılar metrosunu kullanıp Beyazıt durağında indiğinizde Beyazıt Meydanı'na rahatlıkla ulaşırsınız. Beyazıt Meydanı'nı ve ünlü İstanbul Üniversitesi girişini izledikten sonra, kitaplarla ilgili iseniz yakındaki ünlü Saaflar Çarşısı'nı gezebilirsiniz. Esnaftan kime sorsanız sizi yönlendirirler. Bu bölge aynı zamanda ünlü Kapalı Çarşı'nın da güneybatı girişi. Buradan Kapalı Çarşı'ya girerek Mısır Çarşısı ve Eminönü yönüne, geze geze, sindire sindire yürüyor ve tarihi İstanbul'u keşfediyor, hissediyorsunuz. Cıvıl cıvıl Mısır Çarşısı'ndaki envai çeşit baharat satan baharatçılardan, kuruyemişçilerden alışverişinizi yapıp Eminönü'ne ulaşırsınız.

Eminönü
Eminönü, İstanbul'un tarihi yarımadasında hareketli ve turistik yerlerden birisi. Yeni Camii'nin etrafında ve Eminönü meydanında İstanbul'un canlı tarihini gözlemleyebilir, her çeşit baharatı bulabilineceğiniz tarihi Mısır Çarşısını gezebilirsiniz. Eminönü Meydanı, Eminönü semtinde ve yine İstanbulluların ve turistlerin çok sık ziyaret ettiği bir meydandır. Meşhur Mısır çarşısı, Tarihi Sirkeci Tren Garı ve Yeni Camii de buradadır.

Anadolu Hisarı
14. yüzyılda Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmış. Avrupa yakasındaki Rumeli Hisarı ve Anadolu Hisarı boğazın en dar yerinde bulunuyorlar. Eskiden küçük bir balıkçı köyü olan Anadolu Hisarı semti, şimdi renkli tarihi evleri ile dikkat çekiyor.

Galata Kulesi ve Köprüsü
Galata köprüsü Haliç'İn girişinde yer almakta ve Galata ile Eminönü'nü birbirine bağlamaktadır. Galata Köprüsü'nün tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bizans zamanında İmparator Justinyen döneminde bile Haliç'e köprü yapma çalışmaları olmuştur. Haliç'te yapılan ilk köprüler Ayvansaray ve Kağıthane'de yapılmış ancak 1204 yılındaki haçlı seferlerinde yıkılmıştır. Sonrasında Sultan II.Bayezıt döneminde Leonardo Da Vinci tarafından buraya bir köprü tasarımında bulunulmuş ancak bu teklif ciddiye alınmamıştır. 1836 yılında ise Unkapanı ve Azapkapı arasında bir köprü yapılmıştır. Sonraki dönemlerde de pek çok Galata Köprüsü yapılmıştır. Tarihi Galata Köprüsü ise halen Rahmi Koç Müzesi'nin güney tarafına taşınmıştır. Halen hizmet veren yeni Galata Köprüsü, altında pek çok balık restoranı ile birlikte ayrıca balık tutma sevdalılarının da durak noktasıdır. Galata Köprüsü'nü yürüyerek geçmek bu bölgede yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisidir.

Çırağan Sarayı
Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Çırağan Sarayı bir dönem konumu itibariyle "Beşiktaş Sarayı" olarak da anılmaktaydı. Büyük bir ihtişama ve görkeme sahip olan saray, bugün düğün, balo, parti gibi organizasyonların düzenlendiği bir mekan halini almıştır. Böyle bir mimariyi görmek, geçmişten bir hava solumak isteyenlerin çeşitli organizasyonlar için uğrak yeri olmuş, bir çok yerli yabancı turisti ağırlamaktadır.

Rumeli Hisarı
Rumeli Hisarı, İstanbul'un Sarıyer ilçesinde Boğaziçi'nde bulunduğu semte adını veren hisar. Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul'un fethinden önce boğazın kuzeyinden gelebilecek saldırıları engellemek için Anadolu yakasındaki Anadolu Hisarı'nın tam karşısına inşa ettirilmiştir. Burası boğazın en dar noktasıdır.

Adalar
Adalar, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle yaz aylarında kalabalıktan kaçıp rahat bir soluk alabileceğiniz atmosferi ile sizi dinlendirecek nadir yerlerdendir. İstanbul Adalar'ın en gözdeleri Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada'dır. Özellikle hafta sonunu trafik çilesinden uzak, dolu dolu bir gün geçirmek istiyorsanız Adalar tam size göre.

Size son olarak İstanbu'un İlçeleriyle bütünleşen tarihi yemeklerinden bahsedelim; Vefa Bozacısı / FATİH, Badem Ezmesi / BEBEK, Balık Ekmek / EMİNÖNÜ, Yoğurt / KANLICA, Kurufasülye / SÜLEYMANİYE, Dondurma / MODA, Turşu / CİHANGİR, Köfte / SULTANAHMET, Börek / SARIYER, Çikolata / BEYOĞLU, Uykuluk / SÜTLÜCE, Kumpir / ORTAKÖY, Baklava / KARAKÖY, Lokum / PENDİK .

Eğer İstanbul'u veya yukarıda belirtilen İstanbul'un güzel noktalarına nasıl gideceğim? diyorsanız, Devrecar Car Rental firması olarak araç kiralama ihtiyaçlarınızda veya Address transfer ihtiyaçlarınızda sizin yanınızdayız. İstanbul havalimanı başta olmak üzere, Sabiha Gökçen Havalimanı, Asya ve Avrupa otogarlarında talepleriniz doğrultusunda hizmet vermekteyiz. +90 232 251 23 13 İyi Tatiller.
Sabiha Gökçen Havalimanı

01.10.2020 / 30.04.2021

Araç Kiralama Taleplerinizde %10 İndirim Fırsatlarını Kaçırmayın. Seyahat Tarihlerinizi Belirleyip Rezervasyon Butonunu Tıklamanız Yeterli.