ARAÇ VE FİYATLARI GÖSTER
✓ 25 yaş ve üzeri
✓ Kredi Kartsız Rezervasyon

Kadıköy

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan ilçesi. Kocaeli Yarımadası'nın güneybatı kesiminde bulunan Kadıköy, batı ve güneyde Marmara Denizi, kuzeyde Üsküdar, kuzey doğuda Ataşehir ve doğuda Maltepe ilçeleriyle çevrilidir. İstanbul'un Anadolu yakasında son yıllarda hızla gelişen popüler semtlerinden birisidir. Kadıköy'ün tarihine baktığımızda, Kadıköy tarihte antik Kalkhedon yerleşim birimi ve M.S. 5. yüzyıl Hıristiyan dünyasının önemli konsül toplantılarına ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde Kadıköy, yat kulüpleri ve marinaları, geniş caddeleri, sayısız alışveriş imkanları ve güzel sahilleri ile ziyaretçilerine güzellikler sunmaktadır. Kadıköy'e vapurla gelenlerce görkemiyle ilk göze çarpan Haydarpaşa Garı, 1908 yılında inşa edilmiştir ve Prusya mimari sanatının güzel bir örneğidir. Bunların yanı sıra diğer göze çarpan büyük yapılar ve eserler; ticari liman tesisleri arkasındaki tepelerdeki iki büyük binadan saat kuleli olanı eski Haydarpaşa Lisesi ve diğeri büyük ve 4 kuleli olanı 19 yy. da inşa edilmiş olan Selimiye Kışlası'dır. Kırım Savaşı esnasında buradaki yaralılara hemşirelik yapan Florence Nightingale anısına, kaldığı oda aynen o günkü gibi korunmaktadır. Kadıköy'ün en önemli ve popüler alanı Kadıköy Çarşısı ve Bahariye Caddesi'dir. Kadıköy Çarşı alanı Anadolu'nun Beyoğlu olarak da adlandırılmaktadır. Bahariye Caddesi ile birlikte Kadıköy her zaman canlı ve kalabalıktır. Burada çok alışveriş ve yeme içme yerleri ile birlikte yine çok sayıda tarihi kilise mevcuttur. Kadıköy Çarşısı içinde yer alan Tellalzade Sokağı, özellikle antika dükkanları, sahaf ve eski kitap satan yerleri ile popüler.

Sabiha Gökçen havalimanı veya Anadolu Yakasında bulunan Kadıköy ofisimizden aracınızı teslim alabilirsiniz. Bizimle Tatilinize güvenle başlayabilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy seyahatleriniz için web sitemiz aracılığıyla online rezervasyon yapabilir veya +90 232 251 23 13 numaralı Müşteri hizmetlerini arayarak telefon ile rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

[email protected]
+90 232 251 23 13
+90 532 318 14 34 / TR
+90 532 235 35 45 / EN
Atif bey mah. Feridun Pözüt cad. No:24/C
Gaziemir-Izmir havalimanı yanı
İzmir / Türkiye
01.09.2023 / 31.03.2024 Tarihlerinde Online Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın