ARAÇ VE FİYATLARI GÖSTER
✓ 25 yaş ve üzeri
✓ Kredi Kartsız Rezervasyon

İstanbul

Türkiye'de yer alan şehir ve ülkenin 81 ilinden biri. Ülkenin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen şehridir. Şehir, iktisadi büyüklük açısından dünyada 34. nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa'da birinci, dünyada ise altıncı sırada yer almaktadır.
İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı bir yarımada üzerinde kurulan İstanbul'un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

İstanbul'un İlçeleri

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu olmak üzere 39 ilçesi bulunuyor.

İstanbul'un Ulaşım Noktaları

İstanbul'da toplu taşıma, 5461 kilometrekarelik bir alana yayılan ilin, 14 milyondan fazla nüfusuna toplu taşıma hizmeti veren sistemlerdir. İldeki toplu taşıma işlemleri özel şirketlere ve kamuya ait otobüs ve metrobüs ağları, raylı sistemler, teleferik ağları ve deniz araçlarıyla gerçekleştirilmektedir.
Raylı sistemler;
Tramvay, Füniküler, Banliyö, Marmaray, Metro, Havaray, Planlanan havaray hatları
Kara yolu taşıtlar;
İETT, Metrobüs, Troleybüs
Deniz yolu;
Şehir Hatları, Arabalı vapur, İstanbul Deniz Otobüsleri, Hızlı feribot,
Arabalı vapur, Bursa Deniz Otobüsleri

İstanbul'da Yemek Yemek

Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan tek şehirdir. Bu benzersiz ve görkemli şehir, eşsiz tatlara da ev sahipliği yapmasıyla oldukça popüler bir konumdadır. Bu sebeple, pek çok kültürle harmanlanmış İstanbul mutfağı, dünya mutfakları arasında da önemli bir yere sahiptir. İstanbul’un zengin yemek kültürü, Osmanlı Mutfağına kadar uzanıyor. Öyle ki İstanbul mutfağı kuzu, koyun ve dana etli yemekleri ile yiyenlerin bu tatlardan vazgeçememesine neden oluyor. Et yemeklerinin yanı sıra zengin börek çeşitleri, kuru fasulye, zeytinyağlı sebze yemekleri, bulgur ve pirinç pilavı da bu benzersiz mutfağın olmazsa olmazlarındandır. İstanbul’da mutlaka tadılması gereken meşhur yiyecekleri sizler için derledik. Yoksa siz hala İstanbul’da yenmesi gereken yiyecekleri tatmadınız mı?
Hafızalardan Silinmeyecek Tatlar
İstanbul denilince akıllara şehrin eşsiz mimari yapıları ve geleneksel lezzetleri geliyor. Bu geleneksel tatlar, semt semt ayrı lezzetlere sahip olmalarıyla da oldukça popüler durumdalar. Örneğin; Ortaköy’ün kumpiri, Eminönü’nün balık ekmeği, Beyoğlu’nun ıslak hamburgeri, Sarıyer’in böreği, Vefa’nın bozası, Eyüp’ün kebabı ve kaymağı, Beykoz’un paçası, Karaköy fırınlarının kuru poğaçası, Üsküdar Şemsipaşa’nın turşusu, Hacıbekir’in akide şekerleri gibi pek çok enfes lezzet sıralanabilir. İstanbul’a gelen herkesin bu tatları bir kere dahi olsa tatması gerekir.
Tarihi Sultanahmet Köftesi
köfteci Sultanahmet’e kadar gidip de Sultanahmet köftesi yememek büyük bir eksiklik olarak kabul edilir. Ayrıca bir gerçek vardır ki bu tarihi tarifle hazırlanan köfteyi bir kez yiyen, bir daha yemek için can atar. Bu meşhur köfte, İstanbul’a gidip denemeye değer denebilecek lezzetlerin başında yer alıyor.
Kanlıca Yoğurdu
Kanlıca YoğurduGeleneksel lezzetlerimizin başında gelen Kanlıca yoğurdu 1893 tarihinde imal edilmeye başlanan ve kuşaktan kuşağa aktarılan bir lezzet olarak biliniyor. Yıllardan beri aynı lezzeti korumayı başardıkları için İstanbul’da oldukça meşhur! Siz de hala denemediyseniz, vakit kaybetmeden bu lezzetin tadına bakın.
Uykuluk
UykulukUykuluk; kuzu ya da dananın bağırsak, ciğer, gerdan ya da yürek gibi yerlerinden çıkarılarak yapılan bir çeşit yemektir. Mart, nisan ve mayıs aylarında yapılanlar en lezzetli uykuluklar olarak ün salmıştır. Sütlüce semtinde son derece meşhur bir yemek olarak bilinir.
İstanbul Pilavı
İstanbul Pilavı Her yörenin kendine özgü pilav çeşidi olduğu kabul edilir. Osmanlı döneminde son derece meşhur olan pilav; bayram, doğum, düğün, cenaze gibi önemli etkinliklerde de ana yemek haline gelerek günümüzde de bunu korumaya devam etmektedir. Bunula birlikte pilavı çok seven sultanların isimleri de zamanla pilavın adını almıştır. Sultan Reşat pilavı ya da Ali Paşa pilavı bu örnekler arasında yer alır. Yiyenlerin mest olacağı bir lezzet olan İstanbul pilavı, aynı zamanda seyyar olarak da sokaklarda satılır. İstanbul pilavı, mutlaka tadına bakılması gereken lezzetler arasında yerini koruyor!

İstanbul Araç Kiralama Hizmeti

Devrecar Rental Araç Kiralama firması ile İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı veya İstanbul merkez ofislerinden kiralayacağınız araç ile güzel İstanbul'u doyasıya gezebilir ve tadına varabilirsiniz.
Araç Kiralama Rezervasyonu Nasıl Yapabilirim?
devrecar.com sayfası üzerinden, güncel ve sabit fiyat garantili olarak 7 gün 24 saat rezervasyon yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz rezervasyonlarda kredi kartı istenmemektedir. Ücretsiz olarak yaptığınız rezervasyonu gene ücret ödemeden iptal edebilirsiniz.
+90 232 251 23 13 Numaralı telefonumuz üzerinden de 7 gün 24 saat rezervasyon yapabilirsiniz.
Hangi Model Araç Kiralayabilirim?
Devrecar Rental filosuna ait kiralama yapabileceğiniz araçlar grupları aşağıdaki gibidir.
Yeni Model Araç Kiralama, Hijyenik Araç Kiralama, Ekonomik Araç Kiralama, Aile Arabası Kiralama, Tatil Arabası Kiralama, İş Arabaları Kiralama, Ticari Araçlar Kiralama, Vip-Lüks Araç Kiralama, Minibüs-Minivan Kiralama, 4x4 Arazi Aracı Kiralama, Günlük Araç Kiralama, Haftalık Araç Kiralama, Aylık Araç Kiralama ve Filo Kiralama.
İstanbul Araç Kiralama Lokasyonlarımız;
İstanbul Havalimanı Araç Kiralama Dışhatlar Terminali
Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama Dışhatlar Terminali
İstanbul Araç Kiralama Taksim Ofis
İstanbul Araç Kiralama Kadıköy Ofis

[email protected]
+90 232 251 23 13
+90 532 318 14 34 / TR
+90 532 235 35 45 / EN
Atif bey mah. Feridun Pözüt cad. No:24/C
Gaziemir-Izmir havalimanı yanı
İzmir / Türkiye
01.09.2023 / 31.03.2024 Tarihlerinde Online Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın