ARAÇ VE FİYATLARI GÖSTER
✓ 25 yaş ve üzeri
✓ Kredi Kartsız Rezervasyon

Antalya

Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık beşinci şehridir. 2019 sonu itibarıyla il nüfusu 2.511.700'dır.
Türkiye'de "turizmin başkenti" olarak görülmektedir. Şehrin yüzölçümü 20.177 km2dir. İlde km2ye 115 kişi düşmektedir. En kalabalık ilçesi 2019 yılı itibarıyla 556.033 kişiyle Kepez ilçesidir. Nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu ilçe ise km2 başına 5067 kişi ile Muratpaşa'dır. 19 ilçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 910 mahalle bulunmaktadır.
Tamamı Akdeniz Bölgesi'nin batısında yer alır ve Antalya Körfezi'yle Batı Torosların arasında kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından Türkiye'nin beşinci büyük ilidir. Güneyinde Akdeniz, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda ise Karaman ve Mersin illeri vardır.
Antalya şehri, 1980 yılından sonra uygun iklim koşulları ve turizm etkinlikleri nedeniyle hızla gelişmiş ve buna paralel olarak il de günümüzde Türkiye'nin en kalabalık beşinci ili olmuştur. Antalya'da ekonomik hayat büyük oranda ticaret, tarım ve turizme dayalıdır. Antalya ilinin kapsadığı bölge tarih öncesinden günümüze dek pek çok medeniyeti barındırmıştır ve Türkiye'de en çok antik kent bulunan ildir. Sırasıyla Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve son olarak da Türkiye Cumhuriyeti hakimiyetinde bulunan Antalya bu medeniyetlerin hiçbirine başkentlik yapmamıştır.

Antalya'nın İlçeleri

Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa ve Serik olmak üzere 19 ilçesi bulunuyor.

Antalya'nın Ulaşım Noktaları

Otobüsler
Özel mülkiyete ait ve minibüs işletilen , belediye yönetiminin kontrolünde olan benzer bir dolmuş ağı vardır .
Belediyeye ait bir şirket olan Antalya Ulaşım, halk otobüsü sistemini işletiyor. Şirket, Antobus ve Antray'in sahibidir. Antobus Eylül 2010'da başladı. 2010 yılında şehir 40'tan 140 otobüse daha çıkmayı planladı.
Toplu taşıma ödemesi , toplu taşıma kartı Antkart'ın 2007 sonlarında piyasaya sürülmesine kadar nakit olarak yapıldı . Kart sistemi eleştirilerle karşılaştı ve ardından Haziran 2009'da iptal edilerek nakit sistemine geri döndü. Halkkart ulaşım sisteminde 2010 yazından beri kullanılmaktadır. Halkkart , Antalya Büyükşehir Belediyesi kontrolünde A-Kent Akıllı Şehir Teknolojileri tarafından yönetilmektedir. Yolcular, otobüs veya tramvaylara binmek için tanımlanmış kartları kullanabilirler.
Hafif Ray
Antalya Tramvayları, 1999'da açılan bir tramvay sistemi, Antalya Müzesi ile Sheraton Voyager ve Falez otellerinden kalekapısı, Hadrian Kapısı , Karaalioğlu Parkı'nda şehir merkezi boyunca ana bulvar boyunca ve Talya Oteli'nde sona eriyor. Tramvaylar terminalden (doğu ve batı) bir buçuk saatte hareket eder ve 10-15 dakika sonra Kalekapısı'na ulaşır.
Aralık 2009'da, 11.1 kilometrelik (6.9 mil) bir hafif raylı tren hattı Antray, kuzeybatıdaki ana şehir halk otobüsü merkezlerinden birinden banliyö bölgelerinin ve hayvanat bahçesinin ötesine açıldı . Havalimanı, Aksu ve Expo 2016 sahasının genişletilmesi 2016 yılında tamamlandı.
Ana yollar
Antalya güney terminali olan Avrupa Güzergah E87 bağlanır, Korkuteli , Denizli , İzmir , Çanakkale , Edirne Varna ile birlikte Türkiye'de Bulgaristan'da , Köstence de Romanya'da ve Odessa içinde Ukrayna . Antalya aynı zamanda Burdur , Afyon , Kütahya ve Sakarya'yı birbirine bağlayan Türkiye Karayolu D650'nin de son noktasıdır .
D400 Antalya D650 ile bağlandığı, süre D650 alternatif D685 için bağlanır Isparta ve il yol 07-50 bağlandığı Kumluca tarafından Altınyaka , D400 alternatif. [69]
Havaalanı
Antalya Havalimanı'nda iki dış hatlar ve bir iç hatlar terminali bulunmaktadır. 2007 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'ndaki dış hat yolcu sayısı toplam yolcu sayısını ilk kez aşarak resmi olarak "Türk turizminin başkenti" unvanını kazandı.

Antalya'da Yemek Yemek

Antalya’nın Yöresel Yemekleri
Enginarlı Girit Kebabı, Hülüklü Çorba, Cive Yemeği, Gökçesu Pilavı, Arap Kadayıfı, Hibeş, Piyaz, Laba Dolması, Biber Frigya Dolması, Alanya Bohçası, Şilofta, Finike Muz Tatlısı, Toros Salatası, Kabak Çiçeği Dolması, Haluşka, Bağaça, İncir Kak

Antalya Araç Kiralama Hizmeti

Devrecar Rental Araç Kiralama firması ile Antalya Havalimanı veya Antalya merkez ofisinden kiralayacağınız araç ile güzel Antalya'yı doyasıya gezebilir ve tadına varabilirsiniz.
Araç Kiralama Rezervasyonu Nasıl Yapabilirim?
devrecar.com sayfası üzerinden, güncel ve sabit fiyat garantili olarak 7 gün 24 saat rezervasyon yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz rezervasyonlarda kredi kartı istenmemektedir. Ücretsiz olarak yaptığınız rezervasyonu gene ücret ödemeden iptal edebilirsiniz.
+90 232 251 23 13 Numaralı telefonumuz üzerinden de 7 gün 24 saat rezervasyon yapabilirsiniz.
Hangi Model Araç Kiralayabilirim?
Devrecar Rental filosuna ait kiralama yapabileceğiniz araçlar grupları aşağıdaki gibidir.
Yeni Model Araç Kiralama, Hijyenik Araç Kiralama, Ekonomik Araç Kiralama, Aile Arabası Kiralama, Tatil Arabası Kiralama, İş Arabaları Kiralama, Ticari Araçlar Kiralama, Vip-Lüks Araç Kiralama, Minibüs-Minivan Kiralama, 4x4 Arazi Aracı Kiralama, Günlük Araç Kiralama, Haftalık Araç Kiralama, Aylık Araç Kiralama ve Filo Kiralama.
Antalya Araç Kiralama Lokasyonlarımız;
Antalya Havalimanı Araç Kiralama Dışhatlar Terminali
Antalya Araç Kiralama Şehir Ofis
Alanya Araç Kiralama Ofisi
Kaş Araç Kiralama Ofis

[email protected]
+90 232 251 23 13
TR +90 532 318 14 34
EN +90 532 235 35 45
Atif bey mah. Feridun Pözüt cad. No:24/C
Gaziemir-Izmir havalimanı yanı
İzmir / Türkiye
01.10.2022 / 31.03.2023 Online Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın.