ARAÇ VE FİYATLARI GÖSTER
✓ 25 yaş ve üzeri
✓ Kredi Kartsız Rezervasyon

Araç Kiralama'dan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Devrecar Car Rental firması olarak bu makaleyi size yazma ihtiyacı duyduk. Her sene yaşadığımız veya yaşadığınız sıkıntıları sizlere birkaç başlık altında topladık. Ama ilk olarak bu başlıkları belirlemeden önce yaşanan olaylardan bahsedelim.

Uygun Fiyat ve Rezervasyonlarda Karşınıza Çıkan Problemler;

'' Biz --X-- firmasından rezervasyon yaptık, fakat geliş tarihimiz yaklaştığında ellerinde araç olmadığını ( veya Kaza yaptığını ) bildirerek rezervasyonumuzu iptal ettiler. Sizde araç var mı? ''
Yukarıda yaşanan senaryo her sene vardır. Bu firmalar erken rezervasyon adı altında düşük fiyattan rezervasyonları ücretsiz olarak alır ve yoğun sezonda daha yüksekten alınan rezervasyonlar ile değiştirirler.

" Biz --X-- firmasından rezervasyon yaptık, parasınıda ödedik fakat firmaya ulaşamıyoruz araç bize teslim edilmedi bu -X-firmasını tanıyormusunuz? "
Yukarıda yazılan hikaye son yıllarda Türkiye'de yaşanmaktadır. Görsel araç kiralama web siteleri hazırlanarak ve arama motorlarında reklam vererek yapılmaktadır. Sezon fiyatlarını piyasa değerlerinin çok altında göstererek paranın hepsinin önden alıması koşuluyla rezervasyonu tamamlarlar. Fakat olay bundan sonra gelişir. Telefonlara ulaşılmaz, kimse sizi aramaz ve araç getirilmez.

" Biz --X-- firmasından rezervasyon yaptık, fakat havalimanında bize farklı araç getirildi ve belirtilen rakamdan farklı olarak extra ücret talep edildi, senet imzalatıldı. Sizde siztem aynı mı? "
Yukarıda geçen olaylar her firmada yaşanır. Önemli olan şeffaf olmak ve rezervasyon yapan yolcularımıza ön bilgiyi doğru vermek. Aynı gruptan olmak şartıyla araç modeli değişiklik gösterebilir veya talep edilen gruptan araç yok ise üst grup araç teslim edilir ( alt grup verilmez ).
Ekstra ücret talebi firmanın ticari ahlakıyla ilgili olup bu tür firmaların web sitelerinde de şeffaf değildir. Kasko ve sigorta açıklama yazıları gizlendirilmiş olup yolculara rezervasyonlarının her şey dahil ve son fiyatmış gibi gösterilir. Rezervasyonu yapan kişi havalimanında aracını teslim alırken kasko ve sigorta satın almadığını belirtilerek ek ücret talep ederler. ( sezon yoğunluğundan dolayı kiralama yapacak kişi parayı vermek zorunda bıraktırılır. )
Araç kiralama sözleşmesi haricinde Senet ve Tahhahüt imzalamak, Araçlarında Kasko olan bir firma bunlara gerek duymaz. Bu evrakları imzalamayın gerekirse kiralamayı iptal edin.

" Biz --X-- firmasından geçen sene araç kiraladık ve dönüşümüzde aracı iade ederken bizden -X-tutarında para kestiler veya depozitimizi iade etmediler."
Yukarı da ne dedik, ticari ahlak ve politika... kiraladığı aracı iade ederken, Lastik havası inen aracın onarımı için yolcudan 100 euro aldığını, araç kirli diye depozitin geri verilmediğini gördük.
Bu yukarıda geçen ve daha nice farklı problemlerin çözüm ortağı olarak.

Web Sitelerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz.

İlk olarak web sitesinin iletişim sayfasına sahip olması ve bu sayfadan yetkili personele ulaşabilme.
Web sitesinin geçmişe sahip olması ( eski tarihli )
Site ile ilgili şikayet sayfaları varsa dikkate alınması
Kredi kartı bilgisi vermeden veya ödemenin tamamı yapılmadan rezervasyon yapabilme olanağı ve rezervasyon sonrası size firma bilgisi olan ve adres telefon bilgileri bulunan konfirme bilgisinin tarafınıza ulaşması.
Web sitesinde görünen araç fiyatlarının piyasa değerlerine yakın, güncel ve şeffaf olmasına dikkate alınması.
Kiralama yapacağınız firmayı iyi seçmeniz veya tavsiye üzerine kiralama yapmayı tercih edin.

Devrecar car rental firması olarak politikamız, sizlerin memnuniyeti ve bu memnuniyetin tavsiye ye dönüşmesi. Müsteri veli niğmettir, kolay elde edilmez. Umuyoruz ki aklınızda ki tüm soruların cevabını bulabilmişsinizdir. Online www.devrecar.com web sitemizden veya +90 232 251 23 13 numaralı müşteri hizmetleri telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

[email protected]
+90 232 251 23 13
+90 532 795 88 29
Atif bey mah. Feridun Pözüt cad. No:24/C
Gaziemir-Izmir havalimanı yanı
İzmir / Türkiye
01.10.2022 / 31.03.2023 Online Rezervasyonlarda İndirim Fırsatlarını Kaçırmayın.